Bebeğinizi Yatakta Yanlız Bırakmayın

Neden Bir Bebeği Asla Yalnız Bırakmamalısınız?

Ebeveynler için birkaç “kuralım” var, ama bu onlardan biri: Bebeğinizi asla yetişkin yatağında yalnız bırakmayı daha iki haftalık olsa bile. daha önce hiç yuvarlanmamış olsa bile eğer sadece bir saniyeliğine uzakta olacaksan!

Bebeği Yatakta Yalnız Bırakmanın Sonuçları

Beş aylık Martin ve ailesi uzun zamandır beklenen bir tatile çıktılar. Maja ve Dimitri rustik eski bir handa bir oda kiralamışlardı. Şehir manzaralı bir tepenin üzerindeydi, yüksek tavanları ve güzel bir taş zemini vardı.

Aile çantalarını boşaltırken Martin’i büyük yatağın ortasına yerleştirdiler ve birkaç saniye arkalarını döndüler. Aniden bir gümbürtü ve bir çığlık duyuldu. Martin yataktan yuvarlanmış ve başı önde taş döşemelere düşmüştü.

Dehşete düşmüş ve suçlu hissederek, bütün geceyi bebekleriyle birlikte bir acil serviste geçirdiler. Bilinmeyen doktorlara güvenmek zorunda kaldılar ve Martin kan testleri ve beyin taramaları yaptırdı. Martin derisinin altında büyük bir kan kabarcığı yaşadı, ama neyse ki beynin içinde herhangi bir kırık veya kanama olmadı.

Ofisimde ebeveynlerinin yataklarından düşen birçok bebek gördüm. Ve ne yazık ki, hepsi Martin kadar şanslı değildi.

Bebeğinizi Yalnız Bırakmak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Hayatın koşuşturmacası içinde bazen kısa bir an için risk alırsak yanlış bir güvenlik duygusuna kapılırız, her şey yoluna girecek. Bebeğinizi bir yatakta ya da alt değiştirme masasında yalnız bırakmak, alınamayacak kadar büyük bir risktir. Bebeğiniz yerde çok daha güvende. Sadece bir havlu veya battaniye koyun, ancak küçük çocuğunuzun herhangi bir kablo, kordon veya başka tehlikenin yakınında olmadığından emin olun.

Yeni Doğanımı Duş Alırken Bırakabilir miyim?

Kendinize de bakmanız gerekir, bu nedenle hızlı bir duş almak için bebeğinizi kısaca gözetimsiz bırakmanız gerekebilir. Ancak bebeğinizi nereye bıraktığınızı dikkatlice düşünmeniz ve güvende olduklarından emin olmanız gerekir. SNOO’nun sanal ekstra bir çift el olarak gerçekten devreye girebileceği yer burasıdır! SNOO’nun bebekleri sırtında sabitleyen benzersiz bir kundak olduğu için, bebeğinizin riskli bir pozisyona yuvarlanmayacağından emin olabilirsiniz.

SNOO’nuz yoksa, bir bebeği gözetimsiz bırakmadan önce bu ipuçlarını aklınızda tutmak isteyeceksiniz:

Bebeğinizi asla otel yatağı, sandalye, kanepe veya tezgah gibi yükseltilmiş bir yüzeyde bırakmayın.
Bebeğinizi, tehlikeli nesnelerin (kordonlar gibi) erişemeyeceği düz bir yüzeye koyun.
Bebeğinizi duyabilmeniz ve görebilmeniz için yeni doğan bebeğinizi banyoya getirin.
Bir bebeği araba koltuğunda, eğimli bir yatakta veya salıncakta gözetimsiz bırakmayın.
Bebeğiniz hareket ettiğinde, bebeğinizi güvenli bir yerde tutmak için bir oyun parkı kullanmayı düşünün.

Bebeğimi Ne Zaman Yanlız Bırakabilirim?

Küçük çocuğunuza sürekli olarak bağlı hissetmek yorucu olabilir ve 5 dakikalık bir duş veya banyoya hızlı bir numara bile bir meydan okuma gibi gelebilir. Bununla birlikte, bebeğiniz çok küçük ve savunmasız olsa da, onları uzun süre gözetimsiz bırakmamanız önemlidir. Ama ayrıldığınızda, küçük çocuğunuzun güvende olduğundan emin olmak için yukarıdaki ipuçlarını izleyin.

Please follow and like us:
Pin Share
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Anne & Çocuk Dünyasına hoşgeldiniz!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

RSS
Follow by Email

Giriş Yap

VEYA